Тонометри: їх види та який краще обрати

Тонометри: їх види та який краще обрати

Тонометр – пристрій, який необхідно мати в кожному домі, особливо якщо тобі за 40. Адже така хвороба, як гіпертонія – підвищення артеріального тиску, стає все більш поширеною не лише серед людей похилого віку, але й серед молодого населення. Своєчасне вимірювання артеріального тиску при таких симптомах як запаморочення, нудота, головний біль, може вберегти людину від тяжчих наслідків гіпертонії. Саме тому тонометр має бути завжди «під рукою». Які види цього пристрою бувають, і який краще обрати для домашнього використання, розкажемо в статті.

Механічні та автоматичні тонометри

Сьогодні в аптеках та інших спеціалізованих магазинах можна знайти різні види пристроїв для вимірювання артеріального тиску, а також запчастини для тонометра – груші, манжети, адаптери, батарейки. Тому в разі виходу з ладу пристрою, його роботу можна без проблем відновити.

Механічний тонометр вважається найточнішим з усіх, які існують. Проте в експлуатації він не такий зручний як електричний, адже процедура вимірювання тиску потребує ручного накачування повітря (груші). Для самостійного виміру механічні тонометри не підходять. Проте лікарі віддають перевагу саме їм, і активно ними користуються при огляді пацієнтів.

Читайте также:  Медики из США спасли пациента с COVID-19

Для домашньої аптечки частіше обирають тонометри автоматичні, що пояснюється простотою їх використання та відсутністю потреби у сторонній допомозі при вимірюванні артеріального тиску. Такі тонометри складаються з манжети, яка приєднана до електронного блоку. Для вимірювання тиску достатньо натисну кнопку на блоці і повітря за допомогою автонасоса починає закачуватися самостійно. Результати вимірювання виводяться на екран.

Переваги автоматичного тонометра:

• зручність у користуванні;
• компактність;
• точність вимірювання (проте допустимі похибки від 3 до 5 мм рт.  ст).

Проте є суттєвий недолік – автоматичні тонометри дорогі та мають не довгий термін служби.

Напівавтоматичні тонометри

Якщо ви шукаєте «золоту середину», то можна придбати тонометр напівавтомат, в якому процес вимірювання значно простіший ніж в механічному пристрої, а показники точніші ніж в автоматичному. Так, повітря закачувати треба вручну, але використання манометра вже не потрібне, оскільки всі показники вимірювання виводяться на екран автоматично.

Який би тонометр ви не обрали, важливо купувати його у перевірених місцях. Адже навіть самий дорогий пристрій може швидко вийти із ладу, якщо якість його на низькому рівні.

 

Понравилась статья, оставьте комментарий!

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *